88526854

آشنایی با گیاهان دارویی کوهستانی

آشنایی با گیاهان دارویی کوهستانی
خلاصه

گیاهان دارویی کوه دماوند بسیار طیف گسترده ای دارند و اگر بخواهیم پیرامون مزیت ها و کاربردهای آن با شما سخن بگویم نیاز به ساعت ها وقت دارد که از حوصله شما خارج است. از همین رو تنها به صورت مختصر به معرفی این داروها می پردازیم و شما را با بخشی از این طیف گسترده دارویی آشنا می کنیم.

11 5 99

گیاهان دارویی کوه های مشهور ایران را بیشتر بشناسید. کوهنوردی مزیت های بسیاری را از آن شما می کند از یک سو شما با ورزش کوهنوردی سلامت تر از هر زمان دیگری اوقات به سر می برید و از سوی دیگر می توانید با استفاده از گیاهان دارویی که در کوهستان ها در فصل های مختلف رشد می کند به طب سنتی نیز روی آورید.

برای درمان بسیاری از بیماری ها این قبیل داروها تجویز و مورد استفاده قرار می گیرد. این روزها طب سنتی بسیار متفاوت تر از هر زمان دیگری طرفداران و مشتاقان ویژه خود را پیدا کرده است. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با کوه های ایران و گیاهان دارویی که در هر منطقه رشد می کند بیشتر آشنا کنیم.

اگر به کوهنوردی علاقه مند هستید و یکی از اولویت های زندگی شما به شمار می آید. به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید تا متفاوت تر از گذشته از گیاهان خودروی کوهستانی را برای بهبود بیماری های خود مورد استفاده قرار دهید.

گیاهان دارویی کوه دماوند
گیاهان دارویی کوه دماوند بسیار طیف گسترده ای دارند و اگر بخواهیم پیرامون مزیت ها و کاربردهای آن با شما سخن بگویم نیاز به ساعت ها وقت دارد که از حوصله شما خارج است. از همین رو تنها به صورت مختصر به معرفی این داروها می پردازیم و شما را با بخشی از این طیف گسترده دارویی آشنا می کنیم.

گیاهان دارویی کوه دماوند عبارت است از
کنگر
برای درمان بیماری های دیابت و قند خون، درمان واریس، سم زدایی کبد، تقویت دستگاه گوارش، کاهش فشار خون، درمان بیماری های ناشی از سرماخوردگی، کاهش فشار خون و تقویت معده و دستگاه گوارش بسیار توصیه می شود.

گاوزبان
برای درمان بیماری های افسردگی از این گیاه بسیار استفاده می شود، زیرا سبب کاهش استرس های روحی می شود. خاصیت این گیاه دارویی کوهی به قدری زیاد است که از دم نوش آن بسیار استفاده می شود. درمان آکنه و جوش، درمان بیماری های مرتبط با قاعدگی و پریود، فشار خون بالا، درمان دیابت و قند خون، سرما خوردگی و گلو درد و بیماری های مرتبط با انواع سرطان استفاده از این گیاه توصیه شده است.

گل برفی
این گیاه دارویی کوهی برای درمان بیماری های قلبی، کاهش زخم ها، بیماری های ریوی مزمن، عفونت های اداری، حفظ هضم سالم، درمان سنگ کلیه، درمان زگیل تناسلی و کاهش بیماری های نقرص و روماتیسم بسیار توصیه می شود.

فیکاربا
اگر با این گیاه دارویی کوهی آشنایی ندارید باید بگویم گیاهی است با گلی شبیه لاله که در ارتفاعات کوهستان های دماوند رشد می کند و همانند سایر گیاهان دارویی کوهی مزیت های بسیاری را از آن شما می کند. برای جمع آوری این دارو گیاهی فصل بهار مناسب ترین زمان به شمار می آید.

پامچال
پامچال گیاه و گل بسیار زیبای فصل بهار است و اگر در فصل بهار به دماوند صعود داشته باشید با این گیاه زیبا بی شک آشنای خواهید شد. مزیت های دارویی این گیاه بسیار زیاد است به عنوان مثال برای کاهش دردهای ناشی از روماتیسم، تسکین دردهای میگرنی، بیماری های عصبی، درمان اختلالات تنفسی، بیماری های کلیوی و مشکلات قاعدگی بسیار استفاده می شود.مریم گلی
مریم گلی از خانواده نعناع است و بیشتر از برگ های آن استفاده می شود. این گیاه دارویی برای درمان بیماری های قند خون، بیماری‌ها روماتیسم، ضد آلزایمر، ضد باکتری، آنتی اکسیدان قوی، بالا بردن میل جنسی، کاهش فشار خون و بیشتر شدن شیردهی در زنان باردار استفاده می شود.

چای کوهی
چای کوهی از گذشته تا کنون مشتریان خاص خود را داشته است و کمتر کوهنوردی است که با این گیاه دارویی آشنایی نداشته باشد. رفع افسردگی، التیام زخم ها، افزایش اشتها، درمان افسردگی، حل مشکل کم خوابی، رفع کم خونی، تقویت و تنظیم رحم و بسیاری موارد دیگر توصیه می شود که استفاده شود.

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)